Klas Moderator
Joined: 18 Dec 2005 Posts: 297 Location: Malmö
|
Posted: Sun Feb 10, 2008 11:50 pm Post subject: Om att registrera sig på forumet |
|
|
Till alla användare, när ni registrerar er, använd ert eget namn, och hela namnet, inga pseudonymer, och fyll även i "location".
Gärna också e-post och om ni har någon websida, så utförligt som möjligt. Det är en fördel att veta vem man prata med.
Men framförallt vill vi kunna gardera oss mot missbruk av forumet, av spam liknande saker, och allehanda skräp som cirkulerar på weben.
Vi måste alltså kunna se vem ni är. Detta är viktigt, vi har 4-6 lömska spamare per dag som försöker registrera sig för att utnyttja forumet.
Annars välkomnar vi alla som vill delta, i frågor som rör Tai Chi och Qi Gong, och som har ett allmänt intresse.
Stort eller smått, intressant eller bara roligt, posta det gärna.
Ni kan kontakt mig direkt, med ett PM, om ni är osäkra på om frågan eller kommentaren hör hemma på forumet.
Vänligen,
Klas Larsson (moderator) |
|